Hold til Pokalkvalifikation 2010 – 1. og 8. hovedkreds

images-1

Her er holdene til Pokalkvalifikationen på søndag d. 25. april 2010. Der tages forbehold for ratingtallene i Elite- og Juniorrækken (er ikke tjekket), mens Bredderække-tallene er OK iht. reglerne. Arrangementet starter kl. 11:00 og er sat til at slutte ca. kl. 18:00.

Eliterækken:

Herlev (1.hk), gen: 2020
1. Christian Eriksson, 2115
2. Henrik B. Pedersen, 2069
3. Bo Brask, 1965
4. Leonard de Freitas Nielsen, 1930

Brønshøj (1.hk), gen: 2321
1. Carsten Høi, 2397
2. Jacob Carstensen, 2296
3. David Bekker-Jensen, 2336
4. Nikolaj Palm, 2254

K41 (1.hk), gen.: 2353
1. Silas Lund, 2422
2. Roland Greger, 2377
3. Casper Rasmussen, 2354
4. Flovin Næs, 2260

ØBRO (1.hk), gen.: 2167
1. Nikolaj Skousen, 2291
2. Søren Bech Hansen, 2233
3. Henrik Porte, 2094
4. Jesper Vej, 2049
R. Ole Bo Andersen 2084

Tårnby (1.hk), gen.: 1968
1. Brian Baerentsen, 2013
2. Jakob Hansen, 1913
3. Kim Poulsen, 2009
4. Allann Lind, 1938
R. Ebbe Klitgård, 1764

Taastrup 1 (1.hk), gen.: 2101
1. Alexander Rosenkilde, 2205
2. Brian Kristensen, 2103
3. Martin Lee Lauritsen, 2047
4. Carina Jørgensen, 2048

Furesø (8.hk), gen.: 2205
1. Mikkel Strange, 2272
2. Kasper Damm, 2203
3. Søren Bogø, 2193
4. Peter Thorsbro, 2152
R. Klaus Nielsen, 2047

Bornholm (8.hk), gen.: 2102
1. Morten Kock Møller, 2167
2. Rune Andersen, 2147
3. Casper Radil, 2110
4. Jens Erik Koefoed Hald, 1984

Nordkalotten (8.hk), gen.: 2215
1. Esben Hove, 2270
2. Kåre Kristensen, 2225
3. Esben Ejsing, 2184
4. Peter Jakobsen, 2182

Allerød (8.hk), gen.: 2171
1. Jesper Schultz, 2190
2. Tommy B. Schmidt, 2160
3. Dennis Jørgensen, 2184
4. Thomas Schou-Moldt, 2151
R. Hasso Schütze, 2090

Hillerød 1 (8.hk), gen.: 2234
1. Nikolaj Borge, 2404
2. Jens Østergaard, 2225
3. Martin Rosenkilde, 2168
4. Thomas Svenninggaard, 2140
R. Christopher Pedersen, 1947

Bredderækken:

Taastrup 2 (1.hk), gen.: 1746
1. Jan Mose Nielsen, 2073
2. Kasper Foslund, 1761
3. Marianne Nielsen, 1816
4. Mark Kirkebække, 1335

Valby (1.hk), gen.: 1739
1. Kurt Klifoth, 2112
2. Alex Mehr Hansen, 1840
3. Martin Skovsø Nielsen, 1586
4. Kian Pedersen, 1419

Hillerød 2 (8. hk), gen.: 1764
1. Peter Willer Svendsen, 1918
2. Claes Scherwin, 1829
3. Johnny Andersen, 1662
4. Henrik Holm, 1646
R. Martin Percivaldi, 1515

Juniorrækken:

BMS (1.hk), gen.: 1820
1. Martin Haubro, 1933
2. Casper Christensen, 1880
3. Jon Capion, 1792
4. Micheal Vesterli, 1674